Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Kolor
Rocznik
Płeć
Filtruj

Oświetlenie rowerowe

Jeżeli jeździsz po zmroku i masz na uwadze swoje bezpieczeństwo, bezwzględnie powinieneś zaopatrzyć się w oświetlenie rowerowe. Według aktualnych przepisów rower powinien być wyposażony w co najmniej jedno światło pozycyjne, o barwie białej lub żółtej selektywnej, z przodu oraz o barwie czerwonej z tyłu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lampek rowerowych, zarówno tych montowanych na stałe, jak i takich, które śmiało możesz odczepić i schować do torebki czy plecaka.

Filtrowanie produktów »

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Jakie oświetlenie do roweru?

Światła rowerowe możemy podzielić na kilka różnych kategorii. Pierwszą, najbardziej oczywistą grupą, ze względu na rozmieszczenie w rowerze, są lampy rowerowe przednie oraz tylne, a także lampki na szprychy. Kolejny podział możemy wyróżnić, uwzględniając źródło światła, czyli oświetlenie LED lub za pomocą żarówki rowerowej.  Pozostaje nam jeszcze kwestia zasilania, w której możemy wyróżnić lampki rowerowe na USB czy te ładowane przez dynamo.

Oświetlenie przednie

Lampy do roweru zamontowane z przodu pojazdu spełniają bardzo ważną dla rowerzysty funkcję. Dzięki nim podczas jazdy widzimy to, co znajduję się przed nami, dlatego warto wybrać mocną lampkę rowerową, aby po zmroku widzieć jak największą przestrzeń z przodu i dostrzegać wszelkie zagrożenia jak najwcześniej. Kolejnym powodem, dla którego warto mieć zamontowane światła do roweru, jest nasza widoczność na drodze dla pojazdów poruszających się z naprzeciwka.

Oświetlenie tylne

Lampki na rower umieszczone z tyłu, dzięki różnym funkcjom świecenia, takim jak np. światło stop do roweru, świecenie przerywane lub ciągłe, pozwalają zlokalizować naszą pozycję z dalekiej odległości. Dla kierowców samochodów osobowych czy ciężarowych, ale także dla innych użytkowników dróg, oświetlenie roweru jest niezbędną informacją, aby móc bezpiecznie ominąć kolarza.

Światła LED do roweru

Wybierając oświetlenie dla naszego jednośladu, warto zwrócić uwagę na długie działanie baterii oraz zakresy i tryby świecenia. Świetnie do tego sprawdzą się lampy rowerowe LED, które pobierają znacznie mniej energii niż inne typy żarówek. W zależności od rodzaju lampki LED możemy mieć opcję zmiany mocy oraz barwy światła.

Rodzaje montażu oświetlenia

Możemy się spotkać z różnymi uchwytami do lampek rowerowych, najczęściej stosowane są lampki na paskach, które w przypadku przednich świateł montujemy na kierownicy, a w tylnych pod siodełkiem. Na rynku występują także lampy rowerowe przednie oraz tylne z podtrzymaniem. Osobną kategorią są latarki rowerowe, odblaski, światełka i LED-y przeznaczone na szprychy, a także lampki do montażu na kask rowerowy.

Jak ładować lampki rowerowe?

Oczywistym faktem jest, że aby lampka świeciła, musi być czymś zasilana. W starszych modelach rowerów, na których jeździli nasi rodzice, a nawet dziadkowie, montowane było oświetlenie rowerowe na dynamo - dzięki tarciu wywołanemu obrotem koła lampka zaczynała świecić. W dzisiejszych czasach stosuje się lampy rowerowe zasilane poprzez baterie, ale najpopularniejsze są lampki z wbudowanymi akumulatorami, które ładujemy poprzez gniazdo USB.

Do jakich typów roweru montujemy oświetlenie?

Oświetlenie możemy śmiało montować do roweru szosowego, miejskiego czy górskiego, z zamontowanym silnikiem elektrycznym lub klasycznego napędzanego wyłącznie siłą naszych mięśni. W każdym z nich dobra lampka rowerowa spełni doskonale swoją funkcję, dając nam bezpieczeństwo po zmroku, ale także w ciężkich warunkach pogodowych, kiedy występuje ograniczona widoczność.

W Atombike kupisz wszystkie typy świateł do roweru, jakich potrzebujesz. W razie potrzeby nasi konsultanci doradzą, które lampki rowerowe będą najlepsze dla Twojego jednośladu. Możesz zamówić oświetlenie roweru online albo odwiedzić nasz salon sprzedaży w Krakowie, przy ulicy Zakopiańskiej 267b. Zapraszamy!

Oświetlenie rowerowe
Powrót do góry