Przepraszamy za niedogodności.
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Wybierz interesującą Cię kategorię:
Fuji Bikes to producent rowerów należąca obecnie do Advanced Sports International. Firma jest potomkiem Nichibei Fuji Cycle Company, Ltd., producenta rowerów założonego w Japonii w 1899 roku. Firma wzięła swoją nazwę i logo od góry Fuji , japońskiego symbolu siły i wytrzymałość.
Firma została założona w 1899 roku w Japonii przez Okazakiego Kyūjirō. W 1900 roku została zarejestrowana pod nazwą handlową Nichibei Shōkai (dosłownie „japońsko-amerykańska firma handlowa”). Początkowo zajmowała się importem i dystrybucją amerykańskich produktów, ale później rozpoczęła produkcję rowerów w Japonii. Podczas II wojny światowej nazwa firmy została zmieniona na Dainippon Cycle, którą po wojnie z powrotem zmieniono na Nichibei Fuji Cycle Company. Pod koniec lat dwudziestych Fuji były najpopularniejszymi rowerami w Japonii. W latach trzydziestych XX wieku Fuji zorganizował pierwszy krajowy wyścig etapowy między Osaką a Tokio i był sponsorem zwycięskiej drużyny. Dziś ten wyścig pozostaje najważniejszym wyścigiem w Azji. Pierwsze azjatyckie igrzyska odbyły się w New Delhi w 1951 roku. Shoichiro Sugihara, jadąc na Fuji, wygrał pierwszy wyścig w historii tych zawodów.
W latach pięćdziesiątych Toshoku America nabyło prawa do dystrybucji rowerów wyprodukowanych przez Fuji w Stanach Zjednoczonych. Toshoku America sprzedawało rowery własnej marki Fuji jako marki własne za pośrednictwem amerykańskich detalistów, takich jak Sears & Roebuck i Montgomery Wards.
W tym okresie Fuji został partnerem kilku wykonawców dostarczających części do japońskich rowerów, w tym Sugino Cycle Industries i SunTour . Sprzedaż rozszerzyła się na inne rynki azjatyckie. Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 r. główny inżynier i konstruktor Fuji, dr Shoichiro Sugihara, zaprojektował rowery reprezentacji Japonii i był trenerem drużyny. Powtórzył tę rolę na Igrzyskach Olimpijskich 1968 w Meksyku i 1972 w Monachium w Niemczech.
We wczesnych latach osiemdziesiątych Fuji opracowało rowery turystyczne , a w 1986 roku jako jedna z pierwszych produkowała tytanowe ramy.
W 2004 roku Fuji prezentuje swój pierwszy w pełni karbonowy rower szosowy, którym Judith Arndt jeździ na mistrzostwa świata - stając się pierwszą kobietą, która zdobyła tytuł mistrza świata na rowerze z włókna węglowego.
W 2010 roku Fuji debiutuje na Tour de France z profesjonalnym zespołem Footon-Servetto a rok później Anika Langvad wygrywa Mistrzostwa Świata w Maratonie Kolarstwa Górskiego 2011 na swoim Fuji SLM.
Przepraszamy za niedogodności.
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Wybierz interesującą Cię kategorię: