Filtruj według

Kategorie
Cena
Płeć
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Lista produktów marki Fuji

Fuji Bikes to producent rowerów  należąca obecnie do Advanced Sports International. Firma jest potomkiem Nichibei Fuji Cycle Company, Ltd., producenta rowerów założonego w Japonii w 1899 roku. Firma wzięła swoją nazwę i logo od góry Fuji , japońskiego symbolu siły i wytrzymałość.

Firma została założona w 1899 roku w Japonii przez Okazakiego Kyūjirō. W 1900 roku została zarejestrowana pod nazwą handlową Nichibei Shōkai (dosłownie „japońsko-amerykańska firma handlowa”). Początkowo zajmowała się importem i dystrybucją amerykańskich produktów, ale później rozpoczęła produkcję rowerów w Japonii. Podczas II wojny światowej nazwa firmy została zmieniona na Dainippon Cycle, którą po wojnie z powrotem zmieniono na Nichibei Fuji Cycle Company. Pod koniec lat dwudziestych Fuji były najpopularniejszymi rowerami w Japonii. W latach trzydziestych XX wieku Fuji zorganizował pierwszy krajowy wyścig etapowy między Osaką a Tokio i był sponsorem zwycięskiej drużyny. Dziś ten wyścig pozostaje najważniejszym wyścigiem w Azji. Pierwsze azjatyckie igrzyska odbyły się w New Delhi w 1951 roku. Shoichiro Sugihara, jadąc na Fuji, wygrał pierwszy wyścig w historii tych zawodów.

W latach pięćdziesiątych Toshoku America nabyło prawa do dystrybucji rowerów wyprodukowanych przez Fuji w Stanach Zjednoczonych. Toshoku America sprzedawało rowery własnej marki Fuji jako marki własne za pośrednictwem amerykańskich detalistów, takich jak Sears & Roebuck i Montgomery Wards.

W tym okresie Fuji został partnerem kilku wykonawców dostarczających części do japońskich rowerów, w tym Sugino Cycle Industries i SunTour . Sprzedaż rozszerzyła się na inne rynki azjatyckie. Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 r. główny inżynier i konstruktor Fuji, dr Shoichiro Sugihara, zaprojektował rowery reprezentacji Japonii i był trenerem drużyny. Powtórzył tę rolę na Igrzyskach Olimpijskich 1968 w Meksyku i 1972 w Monachium w Niemczech.

We wczesnych latach osiemdziesiątych Fuji opracowało rowery turystyczne , a w 1986 roku jako jedna z pierwszych produkowała tytanowe ramy.

W 2004 roku Fuji prezentuje swój pierwszy w pełni karbonowy rower szosowy, którym Judith Arndt jeździ na mistrzostwa świata - stając się pierwszą kobietą, która zdobyła tytuł mistrza świata na rowerze z włókna węglowego.

W 2010 roku Fuji debiutuje na Tour de France z profesjonalnym zespołem Footon-Servetto a rok później Anika Langvad wygrywa Mistrzostwa Świata w Maratonie Kolarstwa Górskiego 2011 na swoim Fuji SLM.

czytaj więcej ukryj

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Powrót do góry