Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Kolor
Rozmiar
Rozmiar
więcej... mniej
Przeznaczenie
Rocznik
Płeć
Filtruj

Kaski rowerowe

Niezależnie od tego, czy jeździmy na rowerze tylko od święta do pracy, na wycieczkę albo do szkoły czy uprawiamy kolarstwo hobbystycznie lub z tego żyjemy, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mimo że tylko ekstremalna jazda wydaje nam się niebezpieczna, to tak naprawdę jesteśmy w każdym miejscu narażeni na rozmaite sytuacje losowe. Dlatego tak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo poprzez wyposażenie się w kask rowerowy. Pamiętaj, że nie wystarczy dokonać zakupu, ale należy z niego korzystać przy każdej, nawet krótkiej przejażdżce.

Filtrowanie produktów »

Jest 191 produktów.

Pokazano 1-24 z 191 pozycji
Pokazano 1-24 z 191 pozycji

Jak dobrać kask?

Wybierając kask na rower, po pierwsze należy określić, jakie będzie miał przeznaczenie. Czy będzie nam potrzebny do spokojnej jazdy po mieście, nauki nowych trików w skate parku czy jak najszybszego pokonywania górskich szlaków? Ważne jest dokładne określenie swoich potrzeb, ponieważ w zależności od rodzaju kaski są całkowicie inaczej zbudowane i zapewniają lepszą ochronę w danych przypadkach. Jeżeli już dokonaliśmy wyboru co do rodzaju, następnie trzeba zwrócić uwagę na rozmiar naszej głowy, a dokładniej na jej obwód i na końcu dobrać właściwą wielkość kasku. Należy zwrócić uwagę, aby nakrycie było dobrze dopasowane, żeby się nie przesuwało podczas ruchów głowy, ale także nie było zbyt ciasne, co przy dłuższej jeździe może spowodować bóle głowy. 

Kaski szosowe

Jazda na rowerze szosowym skupia się głównie na rozwijaniu dużych prędkości i pokonywaniu długich tras, najczęściej po drogach publicznych, po których poruszają się także inne pojazdy. Ze względu na często spory otaczający nas ruch uliczny, jesteśmy narażeni na bliskie kontakty z samochodami, dlatego tak ważne jest skupienie się na naszym bezpieczeństwie. Kaski na rowery szosowe są tak zbudowane, aby zapewniały ochronę naszej głowy, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i płynnej aerodynamiki.

Kaski BMX

Skate parki oraz miejska dżungla to opis miejsc, które idealnie wpasowują się w ulubione miejsca do jazdy na BMX. Te miejsca łączą ze sobą wspólne cechy, takie jak przeszkody, jedne specjalnie zaprojektowane, drugie należące do infrastruktury miejskiej, mające inne funkcje, lecz idealnie nadające się do wykonywania różnych trików. Oba miejsca są także w większości zbudowane z betonu i metalowych konstrukcji, co znacząco ma wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego kaski do rowerów bmx zostały stworzone z myślą o maksymalnej ochronie głowy. 

Kaski MTB

Na rowerach MTB można jeździć praktycznie wszędzie. Dobrze nadają się do jazdy w mieście, ale swój potencjał najlepiej wykorzystują na szlakach górskich. Pokonywanie długich tras, gdzie występują podjazdy i zjazdy, może być męczące i niebezpieczne, gdyż na naszej drodze mogą się znajdować różne przeszkody, od kamieni przez gałęzie, a nawet powalone drzewa. Dlatego podczas jazdy na rowerze MTB warto zawsze mieć ubrany kask. W tej kategorii kaski zbudowane są tak, aby oczywiście chronić naszą głowę, ale także poprzez specjalnie zaprojektowane otwory ją chłodzić.

Kaski downhill

Downhill jest ekstremalną odmianą MTB, która polega na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy w dół. Strome zbocza, gęste lasy, wystające korzenie i duże skocznie to codzienność dla uprawiających ten rodzaj kolarstwa. Ze względu na spore ryzyko wypadku i dużą kontuzjogenność tego sportu kaski downhillowe różnią się budową od innych rodzajów ochrony głowy. W tej kategorii najczęstszym wyborem są kaski rowerowe full face, które zapewniają pełną ochronę całej głowy wraz ze szczęką. Często można spotkać także kaski downhillowe z odpinaną szczęką, co daje nam większą swobodę i świetnie nadaje się do jazdy w innych warunkach, czy to jako kask MTB, a nawet miejski.

Szeroki wybór w Atombike

Sklep rowerowy Atombike w Krakowie ma w swojej ofercie szeroki wybór kasków rowerowych. W asortymencie znajdą się zarówno kaski damskie, jak i męskie oraz dziecięce. Znajdziesz tu wiele rodzajów ochrony: od tej przeznaczonej do miasta, do tej na strome górskie zbocza. Nie będzie także problemu z doborem koloru kasku do naszego roweru lub ubrania, gdyż możemy znaleźć kaski białe, czarne, różowe i jakie sobie jeszcze wymarzymy. Jeżeli nie chcemy dodatkowo dokupować gogli, możemy wybrać kask kolarski z szybką. 

W asortymencie można znaleźć kaski na każdą kieszeń: od tych tanich do bardzo drogich. Im kask droższy, tym zapewnia lepszą ochronę, jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, dlatego mając ograniczony budżet, warto zakupić tańszy kask, ponieważ każdy kask jest lepszy niż jego całkowity brak. 

Uwaga! Mimo iż czasem posiadamy w domu kask motocyklowy, to jednak nie poleca się używania go do jazdy na rowerze, gdyż nie zapewni nam on komfortu podczas podróżowania.

Kaski rowerowe
Powrót do góry